Życzenia dla Służby liturgicznej

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień szczególnie bliski wszystkim angażującym się w liturgiczną służbę ołtarza, gdyż ta uroczystość jest świętem patronalnym tej wspólnoty.

Za nami kolejny rok liturgiczny. Bez wątpienia był to rok wielu wyzwań i zadań, które staraliśmy się realizować jak najlepiej tylko potrafimy. Każdy rok pogłębia naszą świadomość, że nie jest to łatwa służba, lecz wymagająca poświecenia. Wsłuchajmy się w słowa św. Jana Pawła II: „Wasza służba nie powinna się ograniczać tylko do świątyni; musi ona promieniować na otoczenie, w którym żyjecie na co dzień: na szkołę, rodzinę i inne dziedziny życia społecznego. Ten bowiem, kto może służyć Jezusowi Chrystusowi w Kościele, musi być Jego świadkiem także w świecie.” Nasza posługa niech nie ogranicza się tylko do angażowania podczas mszy świętej czy nabożeństw, ale niech wychodzi poza mury świątyni pokazujmy swoimi czynami obecność prawdziwego i żywego Boga. Często nie będzie to dla nas łatwe czy przyjemne, ale przezwyciężając przeciwności nieprzerwane pokazujmy czym jest dla nas wiara i świadomość miłości Boga Ojca.

Z okazji dzisiejszego święta pragnę założyć wam najserdeczniejsze życzenia, Błogosławieństwa Bożego, Darów Ducha świętego do wypełnianie codziennych obowiązków związanych z waszą posługą i mężnego głoszenia wiary.

 

Bartosz Jarząbek

Prezes Służby Liturgicznej

Parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu

 

24 listopada 2019 roku